Dne 4.12.2019 v zasedací síni budovy Terezián proběhlo již druhé setkání k participativnímu rozpočtu. Tentokrát mluvili hlavně zadavatelé návrhů a nastínili své představy. Společnými silami přítomných se tak povedlo najít například náhradní místo pro jeden z návrhů, a to psí hřiště. Poté proběhla ještě kontrola u odborů, a nakonec toto místo bylo „posvěceno“. Také jsme se zde shodli na upřesnění umístění případného návrhu malovaná hřiště. Další návrhy, které byly představeny byl veřejný gril, knihobudky a osvětlení kašny v parku u nemocnice, které nebyla potřeba upravovat.  Podrobnější informace o těchto nápadech naleznete na https://www.zdraveml.cz/projekty/.

Účast nebyla bohužel velká, ačkoli pozvánku na událost vidělo přes 2700 lidí, tak dorazilo jen několik jednotlivců. Zřejmě občané na tuto formu spolupráce s městem nejsou naučení. I to bude pro nás výzva do let budoucích.

Hlasování projektů

Aktuálně máte možnost hlasovat pro Vaše návrhy. Hlasování už poběží jen pár dní, přesněji do 20.12. 2019, takže příliš dlouho neotálejte. Vítězné návrhy, bychom rádi oznámili, jako takový „dáreček“ občanům města na Štědrý den. Hlasovat můžete v mobilním rozhlasu.

A jak to bude s realizací?

Tak tady trochu záleží na tom, jak dlouhá bude v našem krásném městě zima. V plánu je začít s realizací na jaře roku 2020. Realizace samozřejmě nějakou chvilku potrvá, bude záležet spíše na tom, jak složité bude projekt realizovat.

Plány do budoucna

Co Vám ale už nyní můžeme prozradit, je, že pro příští ročník participativního rozpočtu bylo schváleno navýšení, a to na rovný 1 milion korun, tudíž možnosti pro Vaše návrhy se tak rozrostou.