Město se chystá uvolnit část rozpočtu, o kterém budou rozhodovat sami občané. Ti tak sami navrhnou projekty, na které by měly být peníze využity a následně o nich budou hlasovat. Z hlasování vzejde několik vítězných projektů, které dají vzniknout například novým lavičkám, veřejným grilům, či třeba hřištím. To je princip takzvaného participativního rozpočtu, který se nyní v Mariánských Lázních rozbíhá.

Až do konce října máte možnost poslat městu svůj návrh na projekt, u kterého si myslíte, že by mohl zlepšit život v Mariánských Lázních. Pravidla a veškeré informace k participativnímu rozpočtu naleznete na webové stránce www.zdraveml.cz/paro. Na těchto stránkách bude k dispozici také formulář, přes který budete moct návrh odeslat. Tento formulář bude možné odevzdat taktéž na podatelně. Město na vítězné projekty pro letošní rok uvolnilo 500 tisíc korun.

Zároveň bychom Vás rádi pozvali na veřejné setkání k participativnímu rozpočtu, které se bude konat v pátek 4. října v sále školy Jih od 16 hodin.

Máte-li tedy chuť pomoci zlepšit život a utvářet podobu města v Mariánských Lázních, neváhejte a přispějte svými nápady a přijďte na setkání.

Denisa Wacková (koordinátor Zdravých měst)