Schváleno- pokračuje do hlasování

Popis projektu:

Projekt malovaných hřišť v Mariánských Lázních přispěje k rozvoji fantazie, podpoře pohybu, trávení volného času aktivní formou a na čerstvém vzduchu bez nutnosti instalace “prolézaček” a jiných stavebních prvků. Dojde také k návratu k osvědčeným hrám, které doprovázely
dětství dnešních rodičů (např. skákací panák) a otevře současným dětem možnosti, že čas se dá trávit i jinak než u televize či u počítače/mobilního telefonu atd. Byl prováděn menší průzkum mezi rodinami s dětmi, které byly nápadem nadšeni a hřiště by uvítaly na více místech. Původně bylo
zamýšleno pouze 1 malované hřiště. Vzhledem k zájmu by však bylo vhodné “vylepšit” a zpřístupnit pro hry min 3 lokality.


Umístění projektu: Firma by provedla umístění na cestě k Prelátu nad loukou mezi Ferdinandovým a Rudolfovým pramenem (Dobrovského 151/1) Ovál kolem hřiště v Hamrníkách (parc. č. 1065/112), Cesta k Prelátu nad loukou mezi Ferdinandovým a Rudolfovým pramenem (Dobrovského 151/1)by byl pak proveden vlastní rukou (barvy by byly financovány také z participativního rozpočtu)


Předpokládané náklady: Cesta k prelátu 13-15 tisíc(navýšení v roce 2020), vlastní realizace (barvy- 22-25 tisíc)

Celkem: 35-40 tisíc (vyšší částka počítána s navýšením cen v roce 2020)

Vyjádření od odborů: Nikdo z odborů nebyl proti. Pouze jsme se dohodli na vyloučení lokality vnitrobloku Bezejmenná, Dřevěná, Nákladní, z důvodu možné revitalizace komunikací. Byla by tak škoda vytvořit zde malované hřiště, které by muselo být na základě obnovy chodníků zničeno. Konzultováno se zadavatelkou a schváleno.