Do  pátku 20.12. jste měli možnost rozhodnout o tom, jaký nápad bude zrealizován z participativního rozpočtu. Teď už známe výsledky. Ale nejdříve nějaké ty statistiky.

Jak už asi víte, hlasovalo se pro pět návrhů. Své hlasy rozdalo 271 lidí, z toho 116 mužů a 153 žen. Dva lidé pohlaví nezadali.

Výsledky hovoří jasně. Nejvíce hlasů získal návrh Malovaná hřiště, na druhém místě se umístil Veřejný gril, na místě třetím je Psí hřiště,  pomyslnou bramborovou medaili získal návrh Osvětlení kašny v parku u nemocnice a na posledním pátém místě se umístily Knihobudky.

Kdo je tedy vítězem?

Vzhledem k tomu, že jsme oznámili 3 vítězné kategorie, rozhodli jsme, že zrealizujeme dokonce 4 návrhy.

Za kategorii do 50 tisíc to jsou Malovaná hřiště ( odhad 40 000,-)

Za kategorii do 100 tisíc se nám vešly dokonce dva návrhy a to Veřejný gril a ohniště (odhad 100 000,-) a Osvětlení kašny (odhad 70 000,-)

Za kategorii do 300 tisíc vyhrál návrh Psí hřiště (odhad 250 000,-)

Celkem tyto návrhy odhadujeme na 460 000,- Kč, přičemž u zbylých 40 tisíc počítáme s rezervou.

Návrh Knihobudky už se nám bohužel do rozpočtu nevešel, nicméně se nám natolik líbil, že řešíme jeho alternativu. Je tedy možné, že se jich přece jen dočkáme, jen to nebude z participativního rozpočtu.  

Doufáme, že jsme Vám i vítězům udělali tímto „dárkem“ radost, přejeme Vám překrásné Vánoce a těšíme se na nápady, které pošlete příští rok!